Co wiesz o koralowcu? Czy potrafisz wskazać, gdzie najliczniej występuje? Sprawdź swoją wiedzę na temat tego materiału oraz biżuterii z niego wykonywanej.
Występowanie i odmiany
Koralowiec wytwarza wapienny lub organiczny szkielet, z którego powstają rafy koralowe i wyspy. Najliczniej występuje w Morzu Śródziemnym, m.in. u wybrzeży Włoch. To właśnie w tym rejonie znaleźć można koral o intensywnej, czerwonej barwie. Ta odmiana uznawana jest za najszlachetniejszą i cieszącą się największą popularnością w jubilerstwie.
Mimo że koralowiec wydaje się być nierozerwalnie związany z żywym, czerwonym kolorem, może mieć odmienne barwy. U wybrzeży Japonii występuje koral biały, a u wybrzeży Indii – czarny. Z kolei w morskich głębinach w innych częściach świata skrywa się jeszcze koral różowy, niebieski oraz fioletowy. Także i te odmiany znajdują zastosowanie przy produkcji ozdób.
Zawieszki, bransoletki czy kolczyki?
Po wydobyciu koral poddawany jest obróbce, polegającej m.in. na szlifowaniu i polerowaniu. Gdy zyska pożądany kształt i połysk, zostaje wykorzystany do wyrobu ozdób, takich jak naszyjniki, zawieszki, bransoletki oraz kolczyki. Najczęściej zestawiany jest ze srebrem – jego chłód świetnie komponuje się z energetyzującą, czerwoną barwą koralowca.
Biżuteria z koralowcem przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie. Dlatego też doskonale nadaje się do noszenia podczas ważnych okazji. Zestawiona z elegancką stylizacją może stać się punktem wyjścia do dyskusji na temat bogactwa i piękna natury albo impulsem do rozpoczęcia intrygującej znajomości. Świetnie sprawdzi się też w roli prezentu dla kobiety, która uwielbia otaczać się oryginalnymi, a zarazem ponadczasowymi dodatkami.
Co sądzisz o biżuterii z koralowcem? Czy chciałabyś otrzymać ją od bliskiej osoby? Napisz w komentarzu.